Kolejne spotkanie w sprawie koronawirusa

Kolejne spotkanie w sprawie koronawirusa

We wtorek rano w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie naczelników, kierowników referatów oraz szefów jednostek organizacyjnych dotyczące działań profilaktycznych związanych z zagrożeniem zarażenia koronawirusem.

– W obecnej sytuacji nie możemy absolutnie popadać w panikę. Ważne, aby stale prowadzić działania profilaktyczne. Na bieżąco musimy być w kontakcie i monitorować aktualną sytuację na terenie gminy Pszczyna. Stąd właśnie potrzeba organizowania podobnych zebrań – komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

W trakcie spotkania Zdzisław Grygier, kierownik referatu Zarządzania Kryzysowego przedstawił sytuację, jaka ma miejsce w naszym kraju. Poinformował on również o rządowych rozwiązaniach, które mogą zostać wykorzystane przez lokalne samorządy. Dotyczy to m.in. zwolnienia jednostek z konieczności przeprowadzania przetargów w sytuacji zagrożenia, a także innych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają działania na szczeblu samorządu.

Omówiono również sytuację, jaka ma miejsce w szkołach zarządzanych przez Gminę Pszczyna oraz działaniach związanych z organizacją imprez kulturalnych i sportowych.

Na początku marca Burmistrz Skrobol zalecił stosowanie najwyższych standardów związanych ze sprzątaniem szkół i przedszkoli, a także dezynfekcją oraz stosowaniem środków higienicznych i bakteriobójczych. Zwrócił uwagę, aby zarówno uczniów, jak i nauczycieli z objawami chorobowymi odsyłać do domów.

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów w całym kraju wprowadzono zakaz organizacji imprez masowych. W najbliższym czasie nie przewidziano tak dużych imprez na terenie Pszczyny. Nie wykluczone, że organizatorzy mniejszych imprez również podejmą decyzję o zmianie terminu bądź odwołaniu. O wszystkim będziemy na bieżąco informowali na stronie www.pszczyna.pl

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa powstał wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, które w swojej strukturze posiadają oddział obserwacyjno – zakaźny oraz podmiotów udzielających świadczeń z zakresu transportu sanitarnego – wykaz podmiotów

Posted in Uncategorized.