Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczynie

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze w Pszczyni

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyło w trasę. Pierwszą gminą w województwie śląskim, gdzie dotrze Mobilne Biuro WFOŚiGW w Katowicach jest Pszczyna. Specjalny samochód stanie w czwartek na pszczyńskim rynku o godzinie 11.00.

Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. Kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje. Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska – w Katowicach oraz Krakowie. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy – do końca sierpnia, będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób.

Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Wnioski o dotację można też składać bezpośrednio w gminach, na terenie których funkcjonują Punkty Czystego Powietrza. Spotkania w Mobilnych Biurach będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Posted in Uncategorized.