Konkurs żołędziowy w zagrodzie żubrów

Konkurs żołędziowy w zagrodzie żubrów

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłosiła konkurs na największą ilość zebranych żołędzi oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Żołędzie, „bączki” i kasztany są prawdziwym przysmakiem żubrów, a także saren, muflonów czy danieli. W ubiegłym roku zebrano blisko 14 ton tych jesiennych darów natury.

Żołędzie są przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów od 21 września do 31 października w godzinach otwarcia obiektu od poniedziałku do piątku. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach dla pierwszych trzech miejsc na podium.

Zasady konkursu:

  • żołędzie trzeba dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów (Pszczyna, ul. Żorska 5) w godzinach otwarcia obiektu od poniedziałku do piątku od 21 września do 31 października,
  • przyjmowane są tylko posegregowane owoce dębu szypułkowego (żołędzie), dębu czerwonego (bączki) oraz kasztany,
  • żołędzie i kasztany muszą być w dobrym stanie, suche i niespleśniałe,
  • szczegółowy regulamin dostępny jest na naszej stronie http://www.zubry.pszczyna.pl/pl/wiadomosci/ruszyl-konkurs-zoledziowy/265
  • ogłoszenie wyników zaplanowano na listopad na stronie www.zubry.pszczyna.pl oraz na profilu zagrody na Facebooku.

Źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

 

Posted in Uncategorized.