Druga część programu „Czyste Powietrze”

Druga część programu "Czyste Powietrze"

21 października rozpoczął się nabór wniosków w ramach drugiej części programu „Czyste Powietrze”. Inicjatywa zakłada pomoc finansową na wymianę starego kotła i termomodernizację domu. Uzyskać można do 37 tys. złotych.

„Czyste Powietrze” to program z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Do 16 października 2020 r. – za pośrednictwem wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej – złożono w sumie ponad 172 tys. wniosków o dofinansowanie, na łączną kwotę prawie 3,3 mld zł.

Pomoc skierowana jest do Polaków o niższych dochodach. By ułatwić skorzystanie z dofinansowania Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował nowe udogodnienia: kalkulator dotacji, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

W naszym regionie realizacją programu zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Więcej szczegółów: https://www.wfosigw.katowice.pl/program-czyste-powietrze.html

Posted in Uncategorized.