Trzecie spotkanie informacyjne dotyczące dotacji na instalacje fotowoltaiczne

Trzecie spotkanie informacyjne dotyczące dotacji

W poniedziałek, 2 sierpnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbędzie się trzecie spotkanie informacyjne wszystkich zainteresowanych dotacjami na instalacje fotowoltaiczne w ramach  projektu „Słoneczna Gmina Pszczyna- Etap I”.

Instalacje fotowoltaiczne są jedną z alternatyw pozyskania energii. Obserwuję, że coraz większa grupa mieszkańców gminy Pszczyna decyduje się na montaż paneli lub nosi się z takim zamiarem. Dlatego jako gmina pozyskaliśmy środki i uruchomiliśmy program „Słoneczna Gmina Pszczyna”, w ramach którego możliwe jest otrzymanie dotacji do 10 tysięcy złotych – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Poniedziałkowe spotkanie w ratuszu poprowadzą przedstawiciele Operatora Projektu – firmy REVITAL-INVEST sp. z o.o. (tel. 600310766). Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz zasady i terminy dotyczące naboru do programu.  Spotkanie ma charakter informacyjny. Odbędzie się w godzinach 15.00 – 17.00 i przeprowadzone zostanie w ścisłym reżimie sanitarnym (limit 180 osób, obowiązek maseczek i dystansu społecznego). Sala sesyjna mieści się na drugim piętrze.

Warto dodać, że wnioski o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych są przyjmowane od piątku, 23 lipca. Punkt obsługi mieszkańców znajduje się w Centrum Handlowo-Usługowym Koszary Ułańskie (ul. Kopernika 3, lokal nr 5) i w okresie naboru będzie czynny w następujących godzinach:

  • poniedziałek 9:00 – 17:00
  • wtorek: 7:00 – 15:00
  • środa 7:00 – 15:00
  • czwartek 7:00 – 15:00
  • piątek 7:00 – 15:00
  • sobota: 6:00 – 14:00

Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania uruchomiono także specjalny serwis internetowy. Znajduje się on pod adresem: www.fotowoltaika.pszczyna.pl.

Projekt „Słoneczna Gmina Pszczyna- Etap I” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. pixabay.com

Posted in Uncategorized.