W sobotę i niedzielę na rynku prowadzona będzie akcja szczepień

W sobotę i niedzielę na rynku prowadzona będzie

W najbliższy weekend, w czasie XI Śląskich Dni Miodu na rynku w Pszczynie przeprowadzona zostanie akcja szczepienia.

Szczepienia zostaną przeprowadzone w sobotę oraz w niedzielę w godzinach od 14.00 do 18.00. Będą się one odbywały pod nadzorem kadry medycznej. W pierwszej kolejności z każdą z zainteresowanych szczepieniem osób wywiad będzie przeprowadzał lekarza, a dopiero na tej podstawie szczepionkę poda pielęgniarka.

Akcję przygotował Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie we współpracy z Centrum Lekarskim Alfa z Bielska-Białej. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z jednodawkowych preparatów firmy Johnson & Johnson.

Do wzięcia udziału zachęca burmistrz Dariusz Skrobol: – Szczepienia i odpowiedzialność społeczna to najważniejsze narzędzia do walki z pandemią. To właśnie wysoki wskaźnik szczepień pozwoli nam zatrzymać pandemię. Szczepmy się dla naszych rodziców, dziadków, dzieci i wnuków. Szczepmy się, by bezpiecznie uczestniczyć w życiu gminy, by brać udział w wydarzeniach, imprezach, swobodnie odwiedzać restauracje. Jeżeli się zaszczepimy to przejdziemy łagodniej objawy koronawirusa lub choroba nas ominie. Bądźmy odpowiedzialni! – mówi.

Będzie to druga taka inicjatywa. Pierwsza, która odbyła się w dniach 17 i 18 lipca, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W czasie dwóch dni jednodawkową szczepionkę przyjęło aż 248 osób.

Posted in Uncategorized.