Święto Ziół: plenerowa msza św., jarmark i warsztaty

Święto Ziół: plenerowa msza św., jarmark i wa

W niedzielę, 15 sierpnia zapraszamy do Skansenu – Zagrody Wsi Pszczyńskiej na Święto Ziół. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Moja Pszczyna: Talenty i Pasje.

Tegoroczne Święto Ziół rozpocznie się o godzinie 10.30 plenerową mszą świętą połączoną z poświęceniem ziół i kwiatów. Równocześnie na terenie pszczyńskiego skansenu wystartuje jarmark rękodzieła i produktów regionalnych. Zakupy będzie można zrobić aż do zakończenia wydarzenia.

Między godziną 13.00 a 17.00 zapraszamy na interesujące warsztaty z ziołami w roli głównej. Przygotowano między innymi zajęcia florystyczne, hafciarskie oraz kosmetyczne. Cały czas w plenerze przygrywać będzie kapela „Pszczynioki”.

Dodatkowe atrakcje czekają na nas na scenie. O 13.00 i o 15.00 Śląsko Bajarka zabierze dzieci w świat autorskich bajek. Przy akompaniamencie wiolonczeli będzie snuła opowieści o śląskich straszydłach. Godzinę później Barbara Szmatloch – ślązaczka z dziada pradziada, autorka m.in. książki „Wihajster do godki”, opowie o tradycjach związanych z obchodzeniem Święta Matki Boskiej Zielnej na Górnym Śląsku.

O 16.30 odbędzie się spektakl teatralny „Sad rozstajny” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia. Sztuka połączy w sobie magię i tajemniczość poezji Bolesława Leśmiana.

Program:

10.30 – 11.30: Plenerowa msza święta połączona z poświęceniem ziół i kwiatów (możliwość zakupu gotowych bukietów przed mszą świętą)

10.30 – 18.00: Jarmark rękodzieła i produktów regionalnych

13.00 – 17.00: Warsztaty z ziołami w roli głównej: florystyczne, hafciarskie, kosmetyczne i inne (liczba miejsc ograniczona)

W plenerze przygrywać będzie kapela „Pszczynioki”

Na scenie:

13.00 – 14.00: ŚLĄSKO BAJARKA zabierze dzieci w świat autorskich bajek. Przy akompaniamencie wiolonczeli będzie snuła opowieści o śląskich straszydłach.

14.00 – 15.00: BARBARA SZMATLOCH Ślązaczka z dziada pradziada, autorka m.in. książki „Wihajster do godki”, opowie o tradycjach związanych z obchodzeniem Święta Matki Boskiej Zielnej na Górnym Śląsku.

15.00 – 16.00: ŚLĄSKO BAJARKA

16.30 – 17.30: SPEKTAKL TEATRALNY – Bolesław Leśmian „Sad rozstajny” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia.

 

Wszystkie bieżące informacje oraz program wydarzeń znajdują się i będą zamieszczane na stronie internetowej Festiwalu – www.mojapszczyna.pl oraz profilu FB: www.facebook.com/festiwalmojapszczyna/.

 
Posted in Uncategorized.