Już w ten weekend Daisy Days

Już w ten weekend Daisy Days

Daisy Days, obchodzone już po raz jedenasty w dniach 24-26 maja 2024 roku, zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które wypełni ulice i rynek miasta Pszczyny bogatym programem artystyczno-kulturalnym.

W tym roku organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zaskoczyć uczestników, oferując szereg nowych atrakcji i interaktywnych możliwości.

Daisy Days to wyjątkowe wydarzenie, gdzie można nie tylko pooglądać przepiękne ogrody, porozmawiać ze szkółkarzami oraz zakupić krzewy do swojego ogródka. W najbliższy weekend będzie okazja, aby wziąć udział w wyjątkowych koncertach i pokazach światła, które tworzą niesamowity klimat – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. – Już dzisiaj zapraszam mieszkańców i turystów. To po prostu trzeba zobaczyć – dodaje burmistrz.

Na tegorocznym Daisy Days, poza już klasycznymi elementami, takimi jak koncerty, wystawy czy warsztaty, będzie można doświadczyć wielu innowacyjnych inicjatyw. Jedną z głównych atrakcji będzie projekt aranżacji ogrodów na płycie rynku, który powróci w jeszcze bardziej rozbudowanej formie. Innowacyjna koncepcja zagospodarowania przestrzeni zielenią i dziełami sztuki stworzy magiczny i niezapomniany widok, który zachwyci wszystkich uczestników wydarzenia.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyć się będą także ogrody podświetlane w nocy. Ta unikatowa atrakcja pozwoli odwiedzającym na odkrywanie harmonii między naturą a sztuką w samym sercu miasta, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Strefa artystyczna zostanie wzbogacona o pokaz ŚWIATŁOFORMY oraz ruchome sceny, co dodatkowo urozmaici prezentowane dzieła i nada im nowego wymiaru. Ponadto, na ekranach LED pojawi się interaktywna galeria, w której artyści będą prezentować swoje dzieła, angażując w dyskusję publiczność.

W tym roku uruchomione zostaną miejsca dla projektantów i twórców, którzy chcą eksperymentować i dzielić się swoją twórczością. Specjalne strefy dla sztuki użytkowej, malarstwa, grafiki i fotografii stanowić będą doskonałe forum dla wymiany doświadczeń oraz promocji kreatywności i innowacji.

Nie zabraknie również stałych wydarzeń towarzyszących Daisy Days takich jak Majówka Konna, Festiwal Organizacji Pozarządowych z gminy Pszczyna, Nocna Gra Miejska czy kiermasz ogrodniczy.

Daisy Days 2024 to nie tylko wyjątkowe wydarzenie artystyczne, ale także okazja do budowania relacji ze społecznością oraz jest miejscem promowania kreatywności i estetyki w przestrzeni publicznej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezapomnianym festiwalu sztuki i kultury!

Posted in Uncategorized.