Parafia św. Józefa Robotnika

Liczba parafian: ok. 2240
Data odpustu: pierwsza niedziela maja
Wieczna adoracja: 12.08
Msze św. niedzielne: 800, 1030, 1630, sobota: 1730 
Msze św. w tygodniu: pn.,śr.,pt. 800, wt.,czw. 1730

 

Logowanie

  Fotowoltaika - każdy z nas może oszczędzić ! PDF Drukuj

Fotowoltaika - każdy z nas może oszczędzić !

W dniach:

12 lutego, godz. 16.30 - Urząd Miejski w Pszczynie, ul. Rynek 2 (Duża Sala Obrad im. ks. Piotra Skargi),

13 lutego, godz. 16.30 - OSP Łąka, ul. Turystyczna 28,

15 lutego, godz. 16.30 - OSP Jankowice, ul. Kasztanowa 9,

19 lutego, godz. 16.30 - OSP Piasek, ul. Katowicka 63,

odbędą się spotkania dotyczące montażu, z bezzwrotną dotacją, instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), takich jak: instalacje fotowoltaiczne, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła dla mieszkańców naszej gminy. Czy warto się tym zainteresować? Jak najbardziej! Przecież odnawialne źródła energii to przede wszystkim duże oszczędności dla naszych domowych budżetów.

Skąd pomysł na przystąpienie do realizacji projektu polegającego na umożliwieniu mieszkańcom pozyskania dofinansowania na montaż odnawialnych źródeł energii? - Po spotkaniu z przedstawicielami firmy zajmującej się wdrażaniem tego Programu, stwierdziłem, że może to być bardzo dobra propozycja dla wielu mieszkańców Gminy Pszczyna - uważa Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol - Korzyści są widoczne na pierwszy „rzut oka”. Przede wszystkim projekt umożliwi zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej, ogrzewania budynku, ciepłej wody, które przecież ponosi każde gospodarstwo domowe. Ponadto nie możemy zapominać o tym, że takie urządzenia zdecydowanie zmniejszą emisję CO2, co poprawi jakość powietrza w Gminie Pszczyna.

Bardzo nowoczesnym i szybko rozwijającym się odnawialnym źródłem energii (OZE) jest fotowoltaika. Czym tak naprawdę jest fotowoltaika? W skrócie to technologia pozwalająca na zamianę energii słonecznej w prąd elektryczny, który ma wszechstronne zastosowanie, na przykład: oświetlenie, grzanie czy chłodzenie. Odbywa się to poprzez umieszczenie w miejscach eksponowanych na światło słoneczne (dach, grunt) specjalnych paneli fotowoltaicznych. Jest siedem podstawowych zalet używania takich rozwiązań. Pierwsza z nich to brak problemu z dostępnością do światła słonecznego. Wśród pozostałych należy wymienić: brak negatywnego wpływu na środowisko, możliwość budowy instalacji w różnych miejscach, działanie latem i zimą, długą żywotność (ponad 30 lat), niewielkie koszty eksploatacji oraz wysokie oszczędności finansowe. - Fotowoltaika staje się nowoczesną, modną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywą zasilania w energię elektryczną. Daje znaczną niezależność od sieci energetycznej oraz wysokie oszczędności, w końcu większość urządzeń w gospodarstwie domowym jest zasilana energia elektryczną - tłumaczy Zenon Sobowiec, kierownik Projektu OZE w firmie Novista. - Na spotkaniach z mieszkańcami zostaną przedstawione zasady działania poszczególnych instalacji i urządzeń, możliwości montażu oraz kwestie dotyczące uczestnictwa w Projekcie.

Jeśli ktoś, po zapoznaniu się z atutami proponowanego rozwiązania, ma jeszcze wątpliwości czy warto pozyskiwać energię w ten nowoczesny sposób dodamy, że stopa zwrotu wydatków na inwestycję jest bardzo wysoka. W zależności od wielkości instalacji i dofinansowania zwrot kosztów powinien zawrzeć się w okresie od półtora roku do trzech lat.

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na spotkania, które odbędą się w ww. terminach.

Szczegółowe informacje związane z projektem są dostępne pod numerem telefonu - 500 096 461

wtorek, 06 lutego 2018 06:40
 
<< Wstecz

 
Prognoza pogody
Pszczyna
Pogoda w Pszczyna

Dzielnicowy

st. sierż. Robert Kania

dyżuruje:

wtorek 9.00-11.00

CZARKÓW

ul. Powstańców Śl.

"Dom Kultury"

tel. 0-32  211 48 91


Ośrodek Pomocy Społecznej

Opiekun rejonu Czarkowa:

Urszula Przybyła

dyżur NZOZ PROMED

ul. Powstańców Śląskich 23
Tel. 032 211 46 66

więcej

Urząd Miasta Pszczyna

 

Strona internetowa UM Pszczyna

Starostwo Powiatowe

Strona powiatu pszczyńskiego

Odwiedziny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś99
mod_vvisit_counterWczoraj133
mod_vvisit_counterTen tydzień919
mod_vvisit_counterZeszły tydzień1123
mod_vvisit_counterTen miesiąc2561
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc5837
mod_vvisit_counterWszystkie257236

We have: 4 guests online
Twoje IP:: 54.226.76.27
 , 
Dziś: Lut 18, 2018