Ogłoszenia parafialne

Więcej informacji o parafii można uzyskać pod adresem: parafiaczarkow.ns48.pl

W KAŻDĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA OD GODZINY 15.45 DO 16.30 MOŻLIWOŚĆ MODLITWY INDYWIDUALNEJ PRZED RELIKWIAMI ŚWIĘTEGO OJCA CHARBELA, ZAŚ PO MSZY ŚWIĘTEJ MOŻLIWOŚĆ UCAŁOWANIA RELIKWII W LUTYM WYJĄTKOWO OD GODZINY 15.45

 

 

Źródło z dnia 20-06-2021r. www.parafiaczarkow.ns48.pl
   
   
   
   
     
     
     
     
     
     
   
   

INTENCJE MSZALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021 r. 27.06.2021 r.

 

Niedziela

20.06.2021

 

 

800

 

Za + mamę Jadwigę Jurga, ++ z rodziny Strzoda i Jurga
1030 Za ++ Łucję Kazimierza Czerwik, Eulalię, Karola Szady, ++ z pokrewieństwa z obydwóch stron
1630 Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo MB i św. Józefa o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Ireny i Rafała Kędzior
Poniedziałek

21.06.2021

800

 

Za ++ Jadwigę Pawła Pojda, Anastazję Romana Malcharek, Jacka Czaj, ++ z rodzin Pojda, Malcharek
Wtorek

22.06.2021

1730 Za ++ rodziców Emanuela Stefanie Szczotka, brata Stanisława, męża Janusza Kus i dusze w czyśćcu cierpiące
Środa

23.06.2021

800

 

Za + brata Andrzeja Hlubek, żonę Ewę, Alojzego Kocima
Czwartek

24.06.2021

1730

 

Za ++ rodziców Józefa Annę Gołek, brata Eryka, siostry Gertrudę i Emilię oraz ++ szwagrów
Piątek

25.06.2021

800

 

Za ++ Jana Zuzannę Goczoł, Pawła Franciszka Urzoń oraz ++ z tych rodzin
845

 

Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo MB i św. Józefa dziękując i prosząc o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na czas wakacji
Sobota

26.06.2021

1200 Ślub: Dominika Hlubek – Dawid Zomerlik
1730

 

Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo MB i św. Józefa o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Celiny i Józefa Pieczka
Niedziela

27.06.2021

800 Za ++ ojca Henryka Strzoda, dziadków Ryszarda Elżbietę Strzoda, Łucję Eryka Kania, chrzestnego Henryka Kania
1030 Za ++ męża Albina Kokot, siostrę Marię Ryczak, rodziców Wilhelma Anastazję Kokot, bratową Krystynę, szwagra Stefana, rodziców Władysława Rozalię Surlas, braci, siostrę, bratowe oraz ++ z tych rodzin
1630 Za ++ Otylę Jana Wuzik, syna Stanisława, zięcia Piotra, ++ z rodzin Wuzik Widera

 

     
   
   
     
   
   
     
     
     
     
   
     
     
   
   

 

     
   
   
     
     
     
     
     
     
   
     
   
   

 

     
   
   
     
     
     
     
     
     
     
   
   

 

   
   
   
     
     
     
     
     
     
     
   
   

 

     
   
   
     
   
     
     
     
   
     
   
   
     
   
     
   
   
     
   
   
     
     
     
     
     
     
     
   
   

 

     
   
   
     
     
     
     
     
     
     
   
   
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021 r. 27.06.2021 r.

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W ZWIĄZKU Z BEATYFIKACJĄ SŁUGI BOŻEGO KS. JANA MACHY I ODWOŁANIEM DYSPENSY

  

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry,

 1. Przekazuję Wam z radością informację, że papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy, kapłana naszej archidiecezji, zgilotynowanego w 1942 r. w katowickim areszcie przez gestapowców. Mszę św. beatyfikacyjną zaplanowano na sobotę 20 listopada br. w przededniu Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Delegatem Ojca Świętego będzie ks. kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. O szczegółach przebiegu tej uroczystości będziemy informować na bieżąco. Już teraz prośmy Bożą Opatrzność o duchowe owoce beatyfikacji dla każdego z nas, a także o orędownictwo Sługi Bożego ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, którego po beatyfikacji zamierzam uczynić orędownikiem powołań i patronem seminarium duchownego.
 2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią.

Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Na czas zbliżających się letnich wakacji, urlopów i wypoczynku wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Katowice, 16 czerwca 2021 VA I – 39/21                                                     Szczęść Boże!

                                                                                                       † Wiktor Skworc Arcybiskup

                                                                                                           Metropolita Katowicki

 

 

Konto parafii: 46 1050 1399 1000 0023 2984 1965

Rzymskokatolicka Parafia Św. Józefa Robotnika 43-211 Czarków, ul. Powstańców Śląskich 33

Ofiary z dopiskiem: na Kult Boży

 

AKTUALNIE W KOŚCIELE JEDNORAZOWO MOŻE PRZEBYWAĆ 120 OSÓB PLUS OSOBY

ZASZCZEPIONE DWOMA DAWKAMI

                                                                                                           

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W środę, po porannej Mszy św. nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
 3. Wyjątkowo w czwartek z posługą duszpasterską odwiedzę starszych i chorych parafian, zgłoszenia dodatkowe w zakrystii.
 4. W czwartek o godz. 16.45 okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych, a w piątek o godz. 8.45 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii, za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać
 6. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone na nasz kościół przez internet.
 7. Przypominam o konieczności noszenia maseczek wewnątrz kościoła, które powinny zasłaniać usta i nos, proszę też o zachowanie reżimu sanitarnego, co do ilości osób, w naszym kościele może być 120 osób plus osoby zaszczepione dwoma dawkami, proszę o zajmowanie co drugiego miejsca.
 8. W najnowszym Gościu Niedzielnym, przeczytamy wiele ciekawych artykułów, m. in: z tekstem Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami, jest najnowszy Mały Gość a w nim wyrusz z nami w Polskę z naklejką na rower lub auto jest Gość poświęcony św. Józefowi, można też nabyć modlitewnik „Tydzień z św. Józefem” w cenie 5 zł, serdecznie go polecam.
 9. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu Kazimierzowi Lukowiec, za wykonanie monitoringu kościoła.
 10. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Sosnowej: Rozmus, Kurek, Kowalski, Tulosz, Spyra, Kilian, Pastuszka, Szlachta.
 11. Niech każdemu z Was, Jezus Zmartwychwstały udziela swoich łask, szczególnie radości i pokoju, zaś Św. Józefa, nasz Patron oręduje za Wami u Boga.

 

DEKRET METROPOLITY KATOWICKIEGO W SPRAWIE ODPUSTÓW

Z OKAZJI ROKU JUBILEUSZOWEGO NA CZEŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

W ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

 

 

Zarówno dla odnowienia naszej wierności z Bogiem oraz pogłębionego rozeznawania Jego woli w życiu, jak i duchowego ubogacenia celebracji i nabożeństw sprawowanych w ramach tego Roku Jubileuszowego, działając przede wszystkim według wskazań Ojca Świętego Franciszka, zawartych w liście apostolskim Patris corde, a także w oparciu o dekret Penitencjarii Apostolskiej i dokument Komisji Duszpasterstwa KEP[1], ogłaszam postanowienia dotyczące możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod  zwykłymi warunkami na terenie Archidiecezji Katowickiej w okresie od 2 lutego do 8 grudnia 2021 r., ze wskazaniem na podjęcie właściwych dla tego czasu działań duszpasterskich.

 

 1. Odpust zupełny mogą uzyskać wierni, którzy wolni od wszelkiego grzechu, podejmą w Roku świętego Józefa następujące dzieła duchowe:

 

 • przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o świętym Józefie;
 • na wzór świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;
 • będą odmawiać modlitwę różańcową w rodzinie i pomiędzy narzeczonymi;
 • powierzą swą działalność (szczególnie pracę zawodową) opiece świętego Józefa lub będą Go wzywali w modlitwach wstawienniczych za osoby bezrobotne, aby mogły znaleźć zatrudnienie, a także w intencji poszanowania godności ludzkiej pracy;
 • będą odmawiać Litanię do świętego Józefa, ofiarowaną w intencji Kościoła prześladowanego oraz w intencji ulżenia chrześcijanom na różne sposoby prześladowanym;
 • odmówią 19. dnia każdego miesiąca i w każdą środę (dzień poświęcony wspomnieniu świętego Józefa) dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć tego Świętego.
 • Uwzględniając obecną sytuację publicznego zagrożenia zdrowia, dar odpustu rozszerza się na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i tych wszystkich, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy wolni od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, zwykłych warunków odpustu, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda (np. w szpitalu), akt pobożności na cześć świętego Józefa – pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci. Przy tej okazji zachęcam kapłanów, aby poświęcali się sakramentowi pokuty i często – jeśli tylko to możliwe – osobiście i korzystając z pomocy nadzwyczajnych szafarzy – zanosili Komunię świętą do osób chorych i osłabionych wiekiem.

 

 1. Kościołami jubileuszowymi będą:

 

 • katedra Chrystusa Króla w Katowicach;

 

 • sanktuaria i bazyliki:
 • świętego Józefa w Rudzie Śląskiej;
 • sanktuarium i bazylika Matki Bożej Bogucickiej w Katowicach;
 • sanktuarium i bazylika Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich;
 • sanktuarium i bazylika Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie;
 • sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach;
 • sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej;
 • bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach;
 • bazylika św. Wojciecha w Mikołowie;
 • bazylika św. Antoniego z Padwy w Rybniku;

 

 • kościoły pod wezwaniem świętego Józefa w miejscowościach:
 • Chorzów,
 • Czarków,
 • Czerwionka-Leszczyny,
 • Godów,
 • Jastrzębie-Zdrój, świętej Barbary i świętego Józefa,
 • Katowice-Józefowiec,
 • Katowice-Załęże,
 • Mysłowice-Krasowy,
 • Nieboczowy,
 • Piekary Śląskie-Józefka,
 • Rybnik (dwie parafie),
 • Świętochłowice-Zgoda,
 • Tychy-Wartogłowiec,
 • Żory-Osiny;

 

 • inne kościoły ze stalą posługą sakramentu pokuty i pojednania:
 • świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie;
 • Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce;
 • Królowej Apostołów w Rybniku.

 

Do pielgrzymowania do wymienionych miejsc świętych szczególnie zachęcam narzeczonych i całe rodziny.

 

 1. Duszpasterzy, na czele z księżmi proboszczami, zobowiązuję do podjęcia w czasie Roku Jubileuszowego – w ramach przepowiadania, liturgii, posługi charytatywnej i innych działań pastoralnych – realizacji wybranych wytycznych zawartych w dokumencie przygotowanym przez Komisję Duszpasterstwa pt. Rok świętego Józefa. Propozycje duszpasterskie do wykorzystania w diecezjach i parafiach. Szczególną zaś formą oddawania czci Opiekunowi Świętej Rodziny niech będzie Msza św. wotywna o świętym Józefie wraz z nabożeństwem Jemu poświęconym, sprawowana dnia każdego miesiąca (luty-listopad br.).

 

 1. Mając na uwadze robotniczo-przemysłową specyfikę wielu parafii archidiecezji katowickiej, zalecam wyakcentowanie postaci świętego Józefa w ramach przepowiadania w uroczystości z Nim związane: 19 marca i 1 maja br.

 

Dekret ten jest ważny jedynie w czasie Roku Jubileuszowego na cześć świętego Józefa.

 

 

Katowice, 28 stycznia 2021 r. VA I – 5/21

 

 

CZŁONKOWIE RADY

DUSZPASTERSKIEJ

 1. FIGURA Czesław
 2. FISCHER Grzegorz
 3. GUGÓŁKA Jan
 4. HLUBEK Tadeusz
 5. KLOC Grzegorz
 6. KUBIS Jacek
 7. KUBIS JAROSŁAW
 8. MACHULEC Bronisława
 9. NIEBUDEK Henryk
 10. POLOCZEK Jan
 11. ROKOWSKI Andrzej
 12. STENCEL Kazimierz
 13. SZCZOTKA Gabriela